• Úcta k starším

• "Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Je krásny podľa múdrosti, čo sa mu zračí v oku, podľa slov, podľa vrások a bielych vlasov. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia maju radi.

Všetkým starým rodičom prajeme zdravie, šťastie, veľa lásky a radosti .

• HALLOWEEN

• Stonožka, muška, pavúk, had,

nech má v našej triede každý každého rád!

Klobúk, kotlík, deravé ponožky,

nech sú z nás tie najmúdrejšie stonožky!

Žaba, metla, pavučina lepkavá,

nech je každá stonožka navždy zdravá!

28.11.2021 prebehol v ZŠ projektový deň s názvom HALLOWEEN. Žiaci prišli do školy v rôznych maskách. Pani učiteľky prispôsobili tejto téme vyučovanie. V kúzelnickej triede stonožiek privítala žiakov ježibaba Eulália, ktorá potrebovala pomoc s kúzlom. Žiaci jej pomohli do kúzla doplniť rozlišovacie znamienka. Usporiadavali mená ježibáb podľa abecedy, spoločne si prečítali text o halloweene a dozvedeli sa, že ježibaby žijú nielen u nás, ale aj v Anglicku a preto sme sa aj my naučili pár anglických slov a fráz. Každá správna ježibaba vie variť čarovný odvar. Žiaci podľa receptu nakupovali ingrediencie za čaromince. Nakoniec si spoločne zasúťažili (tekvičkový bowling, metlobal, hod tekvicou do kotlíka) a zatancovali. Samozrejme bola aj sladká odmena, ktorú si žiaci museli nájsť v uhlíkoch z pahreby.

• DEŇ JABLKA

• 21. október bol vyhlásený za Svetový deň jablka. Aj v našej ZŠ v dnešný deň prebiehali aktivity s touto témou. Deti sa podľa veku primerane oboznamovali s prospešnosťou jablka pre ľudské zdravie, s možnosťami jeho spracovania, konzumácie. Povedali sme si aj o inom ovocí a zelenine, ktoré rastú v našich sadoch, alebo ho dovážame zo zahraničia

• DHZ Domaňovce

• 28. septembra deti privítali na školskom dvore dobrovoľných hasičov z DHZ Domaňovce. Deťom predviedli požiarny zásah hasením ohňa, predviedli príslušenstvo hasičského auta a požiarnej techniky. Deti si vyskúšali jazdu v hasičskom aute. Bol to krásne prežitý deň v spoločnosti DHZ Domaňovce. Veríme, že sa niekedy v budúcnosti prihlásia aj deti z našej školy k DHZ Domaňovce a budú reprezentovať našu obec v súťažiach DHZ.

• Európsky týždeň športu

• 21. septembra bol športovým dňom detí a p. učitiek z MŠ. Tento deň sme začali rozvickou, pokračovali súťažami, behom na školskom dvore a obcou. Bol to deň nabitý pravou športovou atmosférou, nadšeným povzbudzovaním a napínavým súbojom. Na záver ako odmenu deti dostali medaily a poháre za ich usilovnosť a šikovnosť.