• Výlet v SNV

• 20.4.2022 Výlet v SNV  Najprv sme sa dozvedeli zaujímavosti z prírody v múzeu Následne sme boli na divadelnom predstavení Janko Hraško, ktoré sa nám veľmi páčilo.

• Návšteva knižnice v Spišskom Podhradí

• 30.3.2022 deti z veľkej triedy navštívili knižnicu v Spišskom Podhradí. Teta knihovníčka nám prečítala príbeh o zvieratkách. Najprv sme sa oboznámili s novým prostredím, rozprávali sme sa medzi sebou. Neskôr si deti voľne pozerali detské knihy. Každý si prišiel na svoje. Dievčatá pozerali na  princezné a princov. Chlapci si pozerali futbalové knihy.Deti sa pohostili jedlom vo svojom ruksaku. Na záver sme tete knihovníčke poďakovali za jej ochotu a príjemné prezentovanie kníh. Tešili sme sa z dnešného dňa. Bolo to príjemné a zábavné.

• Morena heš, do potoka bež!

• 28.3.2022 Morena heš, do potoka bež! Vyniesli sme Morenu z dediny, priniesli sme jar novú do dediny.

Rozlúčili sme sa s Morenou na moste pri kostole sme ju zapálili a hodili do potoka. Tak, aby zima nadobro odišla a krásna jar, aby sa rozvinula do svojej zelenej krásy.

• Súťaž v prednese básní

• 23.3.2022 sa v dopoludňajších hodinách v mš uskutočnila súťaž v prednese básní. Deti túto aktivitu brali vážne a oduševnene. Každý chcel zarecitovať čo najlepšie. Prišli nás povzbudiť deti z malej triedy. Víťazi boli všetci, lebo všetci ukázali, akí sú šikovní, ako vedia prednášať. Deti nebojácne recitovali, za čo boli v závere odmenení diplomom a drobnými darčekmi.

• Deň Zeme

• Dnes sme boli v okolí školy upratovať , pretože je deň Zeme ...aspoň takouto troškou sme prispeli k ochrane životného prostredia a k tomu, aby sme sa na našej planéte cítili dobre .

... okrem pohodenych fliaš , papierov sme našli aj pohodené rúška, ohorky z cigariet , hračky ... a to všetko v okolitej prírode našej školy. Je to do plaču . No my sme mali hrejivý pocit, že sme našu prírodu zbavili takýchto nečistôt a vecí, ktoré tam nemajú čo hľadať

"Nech je každý deň dňom Zeme."

• Easter egg Hunt

• Aj toho roku v rámci angličtiny deti  hľadali veľkonočné vajíčka  - Easter egg Hunt. Pri hľadaní nám pomohli aj detičky z MŠ. Spolu našli 130 vajíčok. Zároveň vám prajeme príjemné prežitie veľkonočných sviatkov plných radosti a spokojnosti.

• Návšteva u prvákov

• Pre všetkých predškolákov príde o pár dní deň D, keď prídu do školy a preukážu svoje schopnosti a zručnosti. Čaká ich totiž zápis do 1. ročníka. Aby školské prostredie nebolo pre škôlkarov neznáme, rozhodli sa prísť návštívit prvákov. Privítal ich škriatok HUPS spolu s prvákmi a spoločne riešili úlohy, spievali, vyskúšali si školské lavice, písanie na tabuľu... Prváci im ukázali ako už vedia čítať a počítať.

Tešíme sa na nových šikovných prváčikov od septembra v škole!