• O Z N Á M E N I E

Vážení rodičia,

od 1.9.2021 sa menia podmienky na dotáciu na stravu pre žiakov ZŠ a MŠ. Dotácia bude poskytnutá v týchto prípadoch:

1. Ak dieťa žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi.
            2. Ak dieťa žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške životného minima.
            3. Ak rodič si neuplatní nárok na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa. ( Rodičia, ktorí si uplatňujete daňový bonus, zvážte, čo je pre vás výhodnejšie. )

V prípade, že sa na vás vzťahuje niektorý z týchto bodov, žiadame vás, aby ste do 6.8.2021 doručili na Obecný úrad potrebné potvrdenie:

1. Potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi
            2. Potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške životného minima
            3. Čestné vyhlásenie o neuplatnení nároku na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa
          • Rozlúčka s predškolákmi

• Zo škôlkárov sa vraj stanú ochvíľočku žiaci,

rozlúčiť sa preto patrí milí predškoláci

V tomto duchu sa niesla aj naša dnešná rozlúčka predškolákov.

Prajeme im šťastný krok do novej školy.

• Výlet

• Deti materskej školy boli na výlete v Alex parku. Deti z výletu  si  odniesli veľa zážitkov a dobrú náladu.

• Výlet v Levoči

• Múzeum špeciálneho školstva - deti si zopakovali koľko zmyslom ma človek, vyskúšali si písanie brailovym písmom, Bazilika sv. Jakuba, Klietka hanby - utvrdili si vedomosti z vlastivedy, Knižnica Jána Henkela - dozvedeli sme sa nové zaujímavé veci o knihách, prečítali sme si niečo z kníh, zahrali sa s najnovšími hrami, dostali sme darčeky a sladkú odmenu

• Deň detí v MŠ

• 1. JÚN - sviatok všetkých detí na svete. Aj tie naše  škôlkárske si svoj sviatok v materskej škole užili.

• Milí rodičia,

Podľa materiálu vydaného MŠVVaŠ SR „Návrat do škôl 2021“ s účinnosťou od 03.05.2021,

žiak a ani jeho zákonný zástupca nemá povinnosť predkladať negatívny výsledok testu.

Pri prerušení školskej dochádzky na viac ako 3 dni (vrátane sviatkov a víkendov) zákonný zástupca žiaka predkladá vyhlásenie o bezinfekčnosti.

Nariadené prekrytie horných dýchacích ciest v interiéri  pre žiakov v škole alebo v školskom zariadení, pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu je použitím rúška, šálu alebo šatky.

• Deň Zeme

• je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla.

NAŠA ZEM NÁM VEĽA DA, A PREDSA NIČ NEPÝTA,IBA LÁSKU A POROZUMENIE.

Čo všetko môžeme pre Teba spraviť?

- učiť sa veľa o Tebe

- upratať Ťa

- zasadiť strom

- pomôcť Ti dýchať recyklovaním nepotrebných vecí...

Sme Ti to dlžní, pretože bez Teba by sme tu nemohli byť. Budeme Ťa chrániť,zaslúžiš si to.

SI NAŠIM DOMOVOM!!!

• Deň Zeme

• Deň Zeme 22.04. vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie. Deti MŠ sa zamýšľali, ako môžeme chrániť životné prostredie, aby ostalo krásne a čisté. Pozbierali odpadky pod lesom, vysadili stromčeky a fazuľky.

• Milí rodičia,

na základe rozhodnutia MŠVVaŠ SR s účinnosťou od 12. apríla 2021 sa obnovuje školské vyučovanie v materských školách a v základných školách na prvom stupni.

Podmienkou prezenčného vzdelávania detí je pravidelné testovanie jedného zákonného zástupcu. Platnosť testov je 7 kalendárnych dní podľa aktuálnych pravidiel COVID AUTOMATU a vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k režimu vstupu osôb do priestorov prevádzok a priestorov zamestnávateľa. Splnenie podmienky negatívneho výsledku testu sa overuje prostredníctvom čestného vyhlásenia.

• Od 12. apríla 2021sa plošne otvára prvý stupeň

a materské školy pre deti všetkých rodičov

• OZNÁMENIE

• Milí rodičia,

keďže rozhodnutie MŠVVaŠ SR zo dňa 2.3.2021 s účinnosťou od 8.3.2021 do 21.3.2021 sa predlžuje do 11.4.2021, bude prevádzka v našej škole v období od  6.4.2021 do 11.4.2021 nasledovná:

Materská škola - prednostne pre deti zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce a deti v predškolskom veku.

Základná škola - prednostne pre žiakov, ktorí sú deťmi zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce, alebo pre žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu.

Pojem prednostne znamená, že v súlade s uznesením vlády č. 122/2021 v uvedených školách možno v tomto období zabezpečiť dochádzku pre deti rodičov, ktorí nemôžu vykonávať prácu z domu.

• Veľká noc

• Deti v MŠ sa venovali téme "Veľká noc".

Rozprávali sme sa o zvykoch a tradíciách počas sviatkov.

Deti tvorili, maľovali, zdobili tešili sa z príchodu jari.

• Marec mesiac knihy

• "Nemilovať knihu, znamená nemilovať múdrosť a nemilovať múdrosť, znamená stávať sa hlupákom"

Ján Amos Komenský

• Milí rodičia,

keďže rozhodnutie MŠVVaŠ SR zo dňa 2.3.2021 s účinnosťou od 8.3.2021 do 21.3.2021 sa predlžuje do 6.4.2021, bude prevádzka v našej škole v období od  22.3.2021 do 6.4.2021 nasledovná:

Chápeme rodičov, ktorí vykonávajú prácu z domu a taktiež rodičov, ktorí sú doma na  rodičovskej dovolenke, že sú možno rozhorčení a vieme, že ich deťom chýbajú kamaráti, ale prosím, pochopte aj vy nás, že rozhodnutia a opatrenia sú pre nás záväzné.

• Milí rodičia,

na základe rozhodnutia MŠVVaŠ SR a po dohode so zriaďovateľom školy bude prevádzka v našej škole v období od  8.3.2021  do 21.3.2021  nasledovná:

• Oznámenie

• Od 1.3.2021 bude prebiehať vyučovanie v základnej škole prezenčne a taktiež bude v prevádzke aj materská škola.

Podľa COVID AUTOMATu  podmienkou pri prezenčnej výučbe je negatívny test jedného zo zákonných zástupcov žiaka. Frekvencia testovania je momentálne každých 7 dní.